ענת גוטמן, עורכת דין

עורכת הדין ענת גוטמן, המייסדת והבעלים של משרד גוטמן אמיר ושות', הינה בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ומרצה בנושא רשלנות רפואית. עו"ד גוטמן חברה כמעט מזה עשרים וחמש שנה בלשכת עורכי הדין בישראל. בין השאר כיהנה בבית הדין המשמעתי בלשכת עורכי הדין, תחילה כדיינת ובהמשך כאב בית הדין.

ניסיונה הרב, גם מתקופתה כנציגת המוסדות הרפואיים הנתבעים עצמם, מאפשר לה להתמודד בהצלחה עם האתגר המורכב העומד בפניו של עורך דין המנהל בבית המשפט תביעת רשלנות רפואית כנגד המערכת הרפואית הממסדית רבת העוצמה, כלומר לרוב נגד המדינה, וחברות הביטוח הגדולות.

בימים אלו משמשת ענת גם כנציגת הציבור בוועדת הפיקוח על הניסויים בבעלי חיים בפקולטה לרפואה בטכניון, ומתוך אהבתה לילדים חונכת בהתנדבות מלאה כבר למעלה מ-6 שנים ילדה ממשפחה חד הורית מדרום תל אביב.

מאמרים פרי עטה של עו"ד גוטמן פורסמו באמצעי התקשורת כגון: The Marker, Ynet, Walla, Nrg, Xnet ובכתבי עת מקצועיים כגון Psakdin וערוצי הטלוויזיה המרכזיים.


על ייחודיות השירות שמציעה עו"ד גוטמן נכתב במגזין היוקרתי The Marker במסגרת כתבה על אנשי ונשות עסקים מובילים בתחומם שפורסמה בחודש נובמבר 2016:


"בשונה מעורכי דין העוסקים במספר תחומים, החלטתי כי המשרד יתמקד בתחום אחד – רשלנות רפואית שפגעה בילדים. דוגמאות לכך הן מקרים של אי אבחון של תסמונות גנטיות ומחלות קשות ומתן טיפול רפואי רשלני במהלך ההריון, הלידה או בתקופת הילדות. העיסוק בתחום מורכב זה משלב בין עולם הרפואה ועולם המשפט, ומחייב הכרה מעמיקה של שניהם. כדי להצליח אני נדרשת להכיר את ה'מטריה' הרפואית על בוריה, לבנות עבור כל לקוח אסטרטגיה משפטית ייחודית וליישם אותה בהצלחה בבית המשפט. מאבק עיקש ולעיתים לוחמני על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר אינו מילה גסה בעיניי".

התחלה שיחה
בואו נדבר
שלום, איך אנחנו יכולים לעזור?
דילוג לתוכן